KARYKATURY NA ZAMÓWIENIE

Wykonuję karykatury ze zdjęć na zamówienie  na koszulkach, poduszkach, papierze.

Wyślij na e-mail: kontakt@artrysunkowo.pl 2 lub 3 fotografie twarzy dobrej jakości + jedną sylwetki i napisz kilka słów czym się interesuje osoba ze zdjęć.

Karykatura ze zdjęcia na t-shircie

Karykatury maluję farbami akrylowymi, które nie schodzą w praniu (prać ręcznie bez tarcia, ale można też prać w pralce w niskiej temperaturze i można prasować). Materiał to 100% wysokogatunkowej bawełny. Rozmiary męskie: M,L,XL,XXL. Rozmiary damskie: S,M,L,XL. Dostępne w różnych kolorach.

karykatura na zamówienie 33

Karykatura ze zdjęcia na poduszce

Materiał poszewki to płótno w rozmiarach 40 x 40 cm dostępny w różnych kolorach. Poduszka jest z wkładem. Karykatury maluję akrylami.

karykatura na zamówienie 2

Karykatura ze zdjęcia na figurce, płaskorzeźbie

Wymiary karykatury to maksymalne to 20 cm x 20 cm x 20 cm. Gotowe modele malowane ręcznie akrylem. Materiał to ABS, czyli popularny plastik.

karykatura ze zdjęcia Płaskorzeźba

Karykatura -Płaskorzeźba

Karykatura ze zdjęcia na papierze

Na papierze natomiast karykatury rysuję pastelami suchymi, które potem utrwalam fiksatywą w spreju w celu zabezpieczenia przed blaknięciem i roztarciem oraz maluję akwarelami. Rozmiar A4 , A3, A2, B1.

karykatury ze zdjęcia 4

Karykatura ze zdjęcia na podobraziu malarskim

Na płótnie wykonuję obrazy akrylowe.

karykatury ze zdjęcia Akryl na płótnie

Karykatura – akryl na płótnie

Przewidywany czas zamówienia karykatury zależy do ilości zleceń. Minimum 7 dni + 2 dni na wysyłkę.  W przypadku karykatury na obrazie olejnym, minimalny czas na zamówienie to miesiąc.

Po zaakceptowaniu projektu należy wpłacić zaliczkę w wysokości 50% ceny. Dopiero po jej wpłacie zaczynam pracę nad zamówieniem (wystarczy przesłanie potwierdzenia wpłaty).

GALERIA KARYKATUR ZE ZDJĘĆ

czarno-białe karykatury

kolorowe karykatury

 

Czym jest karykatura?

Karykatura to sposób przedstawienia postaci lub przedmiotu polegający na wyolbrzymieniu pewnych cech charakterystycznych.

Jakie są rodzaje karykatur?

Wyróżnić można kilka rodzajów karykatur. Karykatura portretowa, kreskówka, bajkowa (najczęściej ma na celu wywołać humorystyczne, pozytywne emocje), karykatura polityczna, satyra obyczajowa czy komiksie prasowym (gdzie głównym celem jest prześmiewcze ukazanie postaci). Do karykatury zaliczyć można formy teatralne, literackie, malarskie, ale również rzeźby czy przedstawienia graficzne. W sztukach plastycznych pojawiła się już w starożytności i średniowieczu, jednak jako samodzielny gatunek wyłoniła się na przełomie XVI i XVII wieku. Karykatury były wykorzystywane w prasie do celów politycznych i klasowych – jako dopełnienie tekstu pisanego. W dzisiejszych czasach coraz częściej wykonywane są karykatury osób związanych ze światem show-biznesu, aktorów czy piosenkarzy.

Czy karykatura ze zdjęcia to dobry pomysł na prezent?

Karykatura to również znakomity pomysł na prezent! Jest to prezent uniwersalny, który można wręczyć osobie niezależnie od wieku, płci czy okazji. Humorystyczny przekaz karykatury sprawia, że prezent ten jest oryginalny i unikalny. Osoba, która będzie widnieć na karykaturze przedstawiona może być w dowolnych okolicznościach – jako modelka, prezydent Stanów Zjednoczonych czy kierowca wyścigowy – wybór należy do Ciebie. Wydobycie jej cech charakterystycznych z wyglądu lub ze stylu życia sprawi, że prezent ten będzie niezwykle personalnym.

Jakie karykatury najczęściej zamawiają klienci?

Karykatura na zamówienie może przybierać różne formy. Najczęściej zamawianą formą jest karykatura stworzona na podstawie zdjęcia narysowana na papierze. Do jej stworzenia używam: akwareli, farby olejnej, ołówka, pasteli suchych. Do ich utrwalenia używam fiksatywy oraz sykatywy w spreju. Dzięki temu prace zostają zabezpieczone przed blaknięciem czy roztarciem. Karykatury ze zdjęcia mogą zostać również namalowane na płótnie malarskim farbami akrylowymi.

Oryginalnym pomysłem, który znajduje się w mojej ofercie to T-shirt z karykaturą! Wykonywana jest ona specjalnymi farbami akrylowymi, dzięki czemu nie schodzi ona podczas prania. Koszulka stworzona jest ze stuprocentowej bawełny, dostępna w wielu kolorach. Rozmiary męskie: M,L,XL,XXL. Rozmiary damskie: S,M,L,XL.

Karykatury wykonuje również na poduszkach. Płócienna poszewka o wymiarach 40 x 40 cm z wkładem dostępna jest w kilku wariantach kolorystycznych. Malunek wykonany jest za pomocą akryli.

Możesz zamówić podobiznę na figurce czy płaskorzeźbie! Wymiary maksymalne to 20 cm x 20 cm x 20 cm. Wykonane są one z ABS i malowane są ręcznie z olbrzymią dokładnością.

Jakie zdjęcie do karykatury mam przesłać?

Aby karykatura była udana, zdjęcie, które zostanie mi przesłane powinno być zrobione en face (od przodu lub z półprofilu), bez ciemnych okularów. Osoba znajdująca się na nim powinna wyglądać jak najbardziej naturalnie. Oczy powinny być otwarte, a zdjęcie wyraźne – dzięki temu lepiej można uchwycić cechy osoby.

Do każdej ze swoich prac podchodzę indywidualnie i omawiam dokładnie projekt z klientem, tak aby jak najlepiej sprostać jego oczekiwaniom. Każde zlecenie wykonuję w sposób dokładny i precyzyjny.

One thought on “KARYKATURY NA ZAMÓWIENIE

  1. Mariola ze Skierniewic says:

    Rewelacja! Mistrzostwo! Bardzo szybko, solidnie i naprawdę karykatura jak portret! Świetne prace! Polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *