PORTRETY NA ZAMÓWIENIE

Portret ze zdjęcia na zamówienie

Portrety ze zdjęć na zamówienie 1

Prześlij na mojego e-maila zdjęcie w dobrej jakości:
kontakt@artrysunkowo.pl

Portrety ze zdjęć wykonuje na formatach A4, A3,B3, A2, B2 na:

  • papierze – ołówkiem, pastelami, farbami akrylowymi, farbą olejną;
  • podobraziu malarskim (płótno naciągnięte na blejtram) – akrylami i olejami.

Przewidywany czas wykonania portretu ze zdjęcia zależy od ilości zleceń. Minimum 7 dni + 2 na wysyłkę, a w przypadku obrazu olejnego minimum miesiąc.

Po zaakceptowaniu projektu należy wpłacić zaliczkę w wysokości 50% ceny. Dopiero po jej wpłacie zaczynam pracę nad zamówieniem (wystarczy przesłanie potwierdzenia wpłaty).

GALERIA PORTRETÓW ZE ZDJĘĆ

czarno-białe

kolorowe

 

Czym są portrety?

Portrety to forma artystyczna występująca w sztukach plastycznych już od średniowiecza. Mają one za zadanie utrwalenie wizerunku konkretnej osoby lub grupy osób. Przez stulecia jego forma ulegała zmianie, a co za tym idzie, powstało wiele odmian portretów w zależności od ich zastosowania i techniki wykonania. Portrety podzielić można ze względu na przedstawienie postaci czyli portret może obejmować wizerunek głowy, popiersie, portret do kolan czy portret całościowy. Osoby przedstawione na obrazie mogą przybierać różne pozycje – leżeć, stać, siedzieć. Na obrazie może znajdować się jedna osoba, jednak istnieją również portrety dwuosobowe lub zbiorowe. Najczęściej zamawiany jest portret popiersie.

W dzisiejszych czasach jednak formę portretu rysowanego lub malowanego w dużej mierze zastąpiła fotografia, dlatego portret stworzony na papierze czy płótnie jest czymś oryginalnym i wyjątkowym. Ma on na celu uchwycenie osobowości i charakterystycznych cech portretowanej osoby.

Czy mam wpływ na to, jak będzie wyglądał portret?

Każdy portret wykonany przeze mnie to odrębne dzieło sztuki. Do każdego z nich przykładam ogromną wagę i dbam o każdy jego szczegół. Chcę, aby moi klienci byli w pełni zadowoleni z mojej pracy. Praca jest konsultowana z osobą zamawiającą i przedstawiony zostanie układ, kadr ze zdjęcia do uprzedniej akceptacji – tak, aby każdy Klient był usatysfakcjonowany.

Czy portret na zamówienie to dobry pomysł na prezent?

Taki obraz z wizerunkiem osoby to doskonały pomysł na oryginalny i bardzo personalny prezent! Będzie pamiątką, z której ucieszy się każda osoba niezależnie od wieku, płci oraz pozycji społecznej. Jest to prezent uniwersalny, sprawdzi się na wiele okazji takich jak ślub, urodziny, awans, komunia święta, chrzciny czy narodziny dziecka.

Jak wykonywane są portrety?

Portrety na zamówienie wykonywane są na podstawie zdjęcia. Powinno być ono w wysokiej rozdzielczości oraz bardzo wyraźne. Twarz powinna być odpowiednio oświetlona – dzięki temu rysunek będzie dokładniej odwzorowywał portretowaną osobę. Powinno być ono estetyczne i przedstawiać osobę w jak najbardziej korzystny sposób. Najlepszym wyjściem jest wysłanie kilku zdjęć do dyspozycji artysty.

Jakimi technikami są one wykonywane?

W mojej ofercie znajduje się kilka technik wykonania takiej pracy.

Portrety ze zdjęć na papierze tworzone są za pomocą ołówka, pasteli lub farb akrylowych i olejnych. Te malowane na podobraziu malarski, czyli płótnie naciągniętym na blejtram wykonywane są za pomocą akryli i olei. Prace wykonane mogą być w kilku formatach. Do dyspozycji jest ich aż pięć – A4, A3, B3, A2, B2. Taki wybór sprawia, że portret dostosowany zostanie do Twoich potrzeb. Przewidywany czas realizacji zamówienia zależy od ilości zleceń i wynosi on minimum 7 dni do 2 tygodni – do tego czasu należy również doliczyć 2 dni na przesyłkę. W przypadku portretu olejnego czas realizacji wynosi minimum miesiąc, a w przypadku dużej ilości zleceń 2 miesiące. Taki okres jest potrzeby na wyschnięcie poszczególnych warstw obrazu i pozwala mi na jego szczegółowe dopracowanie.

Portrety takie będą doskonałą pamiątką rodzinną, która przetrwa pokolenia. Do każdego projektu podchodzę indywidualnie, co sprawia, że każdy portret to dzieło unikalne i niepowtarzalne. Będzie on doskonałą pamiątką związaną z niezapomnianymi wydarzeniami w życiu oraz stanowić może nietuzinkową ozdobę mieszkania, domu czy gabinetu. Sprawdzi się na wiele okazji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *